„Пирин“(Гоце Делчев) и „Беласица“ завършиха наравно

На Градския стадион в Гоце Делчев за въпросната контрола дойде повече публика, отколкото на официалните мачове през миналата година

Мачът премина под еуфорията от официалното встъпване в правомощията му на новия спонсор на отбора Иван Арнаудов. Двубоят премина спортсменски като двата тима си размениха по едно полувреме. През първата част гостите бяха отборът с повече идеи и логично поведоха в резултата след комбинация на гостите, при която Владимир Костов изведе Владислав Кабранов на стрелкова позиция и капитанът на петричани не сгреши опткривайки резултата в 38-та мин. Малко преди това Мариян Ловков бе най-съобразителен при едно разбъркване и намери страничната греда зад вратаря на гостите, а при добавката Иван Воденичаров от 5 метра прати топката високо над вратата.

След почивката домакините успяха да обърнат развоя на срещата. Първо в 60-та мин. след центриране на Радослав Моллов, засечено във вратата от Иван Макриев, който изравни, след това в 68-та мин. капитанът Георги Самокишев изведе зад гърба на защитата Иван Спахиев, който показа на нападателите на отбора как трябва да се бележи. Той отбеляза много красив гол, прехвърляйки съперниковия вратар. Крайното 2:2 оформи Владимир Костов с не по-малко атрактивно изпълнение почти от центъра на терена, след което топката влетя в горния ляв ъгъл на влезлия като резерва Николай Школарев
Повече подробности можете да видите в пълния запис от мача.