Банско загуби от Пелистер в контрола

Мачът, игран на стадион „Свети Петър“ „козлите“ претрпя поражение с 0:1 във втория си мач за седмицата

Двубоят започна добре за домакините, които изпуснаха две чисти голови ситуации. Първо Георги Фикийн от точката на дузпата, пращайки топката над вратата, а след него и Джейхан Зайденов сам срещу вратаря не успя да го преодолее. После обаче дойдоха критични 15-тина минути, които бяха в полза на македонците, през останалото време играта се диктуваше от отбора на домакините.

В 24-та минута дошлият на проби от школата на Левски Йордан Илиев не успя да се намеси адекватно след центриране в наказателното поле на домакините и се стигна до отбелязване на единственото попадение в срещат, дело на Лукас Борян

Непростими пропуски за отбора на Банско направиха на два пъти Георги Фикиин и веднъж Зайденов.
От треньорския щаб на Банско и изпълнителния директор Йордан Баряков в един глас споделиха, че загубата е била незаслужена и тя е в резултат на груба грешка на новака Йордан Илиев, който по този начин реши сам съдбата си и вече няма да бъде в отбора.