„Пирин” (Благоевград) и „Черно море” няма да играят приятелски мач

След като стана, че „Черно море“ е първият противник на ОФК „Пирин”(Благоевград) в предстоящото първенство на Първа лига пропадна контролата помежду им, която трябваше да се играе в Банско от 18.00 на 13 юли

Това мотивира „орлетата“ да се откажат от уговорката с „моряците“ и ще търсят спаринг най-вероятно с грузинския „Сабуртало”.

Иначе мнозина от феновете подкрепиха ръководството на отбора, воден от Стефан Генов за отказа им от приятелския мач срещу варненци. Това бе прието с разбиране и от специалистите, след като единственият отбор от Югозапада „Пирин”(Благоевград), както и преди година ще играе в първия кръг с „Черно море”(Варна). В края на юли 2015 година „орлетата” и „моряците” направиха 1:1, като гостите от Варна изравниха тогава с гол в четвъртата минута на добавеното време.