Временният US посланик Браян Далтън доведе съпруга си мъж в Кюстендил на официална първа копка
Няма нищо странно от това съжителство, в много американски щати еднополовите бракове са законни, заяви председателката на фондация „Сийдър“ Линдзи Солтцгивър, която присъства на събитието
Временно изпълняващият длъжността посланик н САЩ в България Браян Далтън предизвика усмивки и весели споглеждания сред присъстващите на първата копка на нов социален център в Кюстендил, след като доведе съпруга си мъж. Справка в интернет показа, че Б. Далтън и екзотичният красавец Анандарупа Сананасвачи са двойка повече от 20 години. По време на обръщението си Браян Далтън официално благодари, че е бил поканен в Кюстендил със съпруга си.
„Няма нищо странно в това съжителство“, каза председателят на фондация“Сийдьр“ Линдзи Солтцгивър. „Аз не знам дали имат официален брак, но в много американски щати еднополовите бракове са законни“, каза Линдзи. Младата дама е американка, но от години работи и живее в Кюстендил, където пристигна като доброволка от Корпуса на мира, след това обаче остана влюбена в страната и в съпруга си Димитър, от когото има и прекрасно дете.
Кметът на община Кюстендил Петър Паунов, шершед“фер на посолството на САЩ Браян Далтън, както и президентът на фондация „Сийдър“ Линдзи Солтцгивър направиха вчера първа копка на административен център за социална рехабилитация и интеграция на деца и младежи с ментални проблеми.
„Днес имаме невероятния шанс да дадем старт на една прекрасна инвестиция в бъдещето на децата на България, защото може да добавим поредната капка в нашите усилия те да живеят по един коренно различен начин от това, което е сега. Основната роля се пада на нашите приятели от посолството на САЩ. Много благодаря, че заедно може да реализираме тази партньорска инвестиция. Инвестиция в бъдещето не само на децата, а на един цял свят. Свят от многобройни сърца, които ще бъдат винаги неразделни“, каза кметът на община Кюстендил Петър Паунов.
На церемонията присъстваха и бъдещите потребители на новия център, които и в момента се отглеждат от фондация „Сийдър“ в Кюстендил.
„Радостно е, че след години работа по подготовката на проекта с помощта на община Кюстендил, която предостави земята и се ангажира с обзавеждането на центъра, а финансирането на строителството в размер на 266 500 долара е от отдела за военно сътрудничество към посолството на САЩ, точно след 300 дена този център ще стане факт, той е надежда и мечта за мен“, каза Линдзи Солтцгивър.
Центърът ще има пет стаи за терапия, офиси, кухненски помещения, санитарни възли и складови помещения. 24 деца и младежи с умствени затруднения ще имат възможност да се обслужват в този център. Ще бъде назначен обслужващ персонал и специалисти, чиято численост е 30 души.
От своя страна, Браян Далтън заяви: „Особено се гордея, че американският народ чрез програмата за хуманитарна помощ към департамента за отбрана предложи ресурсите, необходими за изграждането на този център. Съвместните ни усилия излъчват ясно послание, че българските деца с увреждания имат бъдеще“.
Вестник „Струма“
Be the first to leave a review.