„Спортика“ не успя да спечели Купата на България

Дамите от Благоевград не успяхада преодолеят НСА и отстъпиха пред най-добрия отбор в България през последните години с 3:1

Двата тима се срещнаха във финалния мач, който се състоя в Стара Загора, а първата част започна неприятно за „Спортика“, след като в 6-та минута Кристина Качулска си отбеляза автогол. Това  Въпреки ранното попадение, благоевградчанки не се отчаяха и се вдигнаха да изравняват. Така в 30-та мин. след красива атака, Инна Димова изравни резултата. Равенството не се задържа дълго, като малко след това от  фаул софиянки поведоха с 1:2.

През втората част играта на двата отбора бе напълно равностойна, като пропуски се сипеха и пред двете врати. В 75-та минута падна и последният гол в мача, като от ъглов удар НСА оформи крайното 1:3.

Въпреки загубеният финал наставникът на „Спортика“ Радослав Креснички остана доволен от играта на момичетата, които се раздадоха до край и доказаха, че са достоен финалист.

В другия двубой за 3-то и 4-то място „Севлиево лейдис“ Севлиево загубиха от „ЛП Суперспорт“ София с 0:1.