Трима от НПГ „Димитър Талев” класирани на първи места в традиционния маратон „Неврокоп тича”

Снимки: Личен архив

И тази година Ученическият парламент при НПГ „Димитър Талев“, заедно с община Гоце Делчев, организираха традиционния маратон „Неврокоп тича“. Участниците бяха над 100, а старта на спортното събитие даде двукратният победил в първите две издания на маратона „Неврокоп Тича” – Илиян Дробенов. Кметът Владимир Москов, заместник-кметът Богдан Боцев и други представители на Община Гоце Делчев бяха на финала и посрещаха с бурни аплодисменти победителите.

Така първи преодоляха дългия маршрут и се класираха на първо и второ място Иван Гушков и Тома Донков от НПГ „Димитър Талев“,  а трети на почетната стълбичка застана Атанас Пашалев.

Преди награждаването учениците от НПГ „Димитър Талев“, с едноминутно мълчание и на колене, почетоха паметта на загиналия в тежката катастрофа тази сутрин десетокласник от тяхното училище, която смърт до голяма степен помрачи организираната спортна инициатива от Ученическия парламент в школото.

Победителят в маратона Иван Гушков получи купата и медала за първенец, както и парична награда.

Другите двама Тома Донков и Атанас Пашелиев бяха наградени с медали и също с парични награди. Тази година наградният фонд на третото издание на маратона „Неврокоп тича“ бе 500 лева за първо място, 200 за второ и 100 за трето.