Благоевград събира елита на бокса при младежите

бокс-Благоевград

160 боксьори от 23 клуба в страната са заявили участие в Държавния личен шампионат за младежи от 12 до 16 март в зала “Скаптопара” в Благоевград. Състезателите са на възраст от 18 до 22 години, като една част от тях са национали българския отбор за младежи, а друг пък имат участия в мъжкия състав. Домакини на турнира са клубовете “Пирин” и “Тайсън”, като първият ще бъде представен от Стоян Валентинов в кат. до 52 кг. Клуб “Македония” ще разчита на медал от Борислав Вангелов.

Турнирът ще бъде открит в 16. 00 часа на 12 март, а веднага след церемонията започват битките в отделните категории. Сред гостите се очаква да присъства и селекционера на националния отбор – мъже Михаил Таков. Все още не е потвърдил присъствието си президента на родната федерация Красимир Инински. Турнира в Благоевград е последна проверка за голяма част от състезателите преди Световното първенство за младежи в Софияот 14 до 24 април. Междувременно боксов клуб “Пирин” спечели поредният си медал от държавно първенство за юноши. На шампионата в Бургас в кат. над 80 кг. Кристиан Нушев спечели бронзов медал, като на полуфинала загуби от бъдещия шампион Алекс Кунчев.