„Пирин“ Разлог би ЦСКА и записа втора победа в първенството

Мъжкият волейболен отбор на ПиринРазлог записа втора победа в Суперлигата, след като надви у дома ЦСКА с  3:0 (25:21, 32:30, 25:22)  в мач от 3-ия кръг, игран вчера в зала „Септември“.

Така разложани са 3-и във временното класиране с 6 точки след 2 победи и 1 загуба, с колкото е и 4-ият Арда Кърджали.

В началото на първия гейм гостите от ЦСКА поведоха с 8:4, но след това домакините изравниха и до второто техническо прекъсване вече имаха преднина. Така Пирин спокойно взе гейма с 25:21. Най-оспорван се оказа втората част, която продължи 30 минути и в който волейболистите наПирин се наложиха с 32:30. Пиринне изпуснаха инициативата в третия гейм и го спечелиха с 25:22, а с това и мача с 3:0.

Най-полезен за Пирин стана Венцислав Георгиев с 15 точки (1 блок, 3 аса и 41% ефективност в атака), а Георги Чалъков добави още 13 точки (2 блока, 2 аса и 60% ефективност в атака) за победата. За тима на ЦСКА центърът Тодор Костов завърши с 11 точки.

В следващия кръг Пирин гостува на лидера Нефтохимик 2010 Бургас, а „червените“ са домакини на шампиона Марек Юнион Ивкони. Срещите са съответно в петък (13 ноември) и неделя (15 ноември) от 18:00 часа.