„Пирин“ Разлог стартира с класика във волейболния шампионат

Волейболният отбор на „Пирин“ Разлог стартира с победа новия сезон в Суперлигата. Момчетата на треньора Иван Дурев надиграха като домакини „Миньор“ Перник с  3:0 (25:20, 25:14, 25:23)  в мач от 1-ия кръг. В следващия кръг разложани гостуват на „Монтана“, а „Миньор“ е домакин на шампиона „Марек Юнион Ивкони“. Срещите са съответно в неделя (1 ноември) от 17:00 часа и в събота (31 октомври) от 16:00 часа.

Като цяло волейболистите на „Пирин“ диктуваха изцяло играта, като не срещнаха особени затруднения за постигането на чиста победа. Във втората част доминацията им бе пълна, като те поведоха ударно с 8:2 и 20:10 и затвориха лесно гейма с 25:14. Това, обаче, доведе до известно отпускане, като в третата част гостите от „Миньор“ набраха инерция и започнаха да дават отпор. В края на гейма те стопиха разлика от три точки и от 18:21 изравниха резултата. Все пак, във важния момент при равенството 23:23, домакините не загубиха самообладание, показаха концентрация и успяха да спечелят гейма с 25:23, а с това и крайната победа с 3:0.

Над всички за „Пирин“ бе Венцислав Георгиев със 17 точки (3 блока и 67% ефективност в атака) за победата. За тима на „Миньор“ Стефан Иванов завърши с 11 точки.