Биатлонистите от Банско с отличия от Държавното първенство

На високопланинската база „Белмекен“ от 14 до 16 септември се проведе лятно Държавно първенство по биатлон, където участваха и последните световни шампиони – Владимир Илиев и зимната световна шампионка – Екатерина Юрлова.

биатлонисти-банско

В спринта, който се проведе в първия състезателен ден, първите места при мъжете  и жените заеха Владимир Илиев и Екатерина Юрлова. Ветеранът в отбора на СК „Банско“ – Михаил Клечоров се пребори за бронзовия медал с преднина от 7 секунди пред съотборника му Димитър Парталов.

При жените – Дафинка Коева спечели бронзов медал, а Даниела Кадева се класира на 6 – то място.

В преследването – Михаил Клечоров с 19 от 20 повалени мишени, завоюва сребърен медал, а Димитър Парталов зае 4-то място.

Следващата седмица предстои на най-малките биатлонисти участие в Държавно първенство в Троян, а в началото на месец октомври – участие на младите ни надежди в Държавно първенство с малокалибрено оръжие в Боровец.