Пирин ГД победи срещу негостоприемен съперник

Отборът на „Пирин“ (Гоце Делчев) спечели втори пореден офици­ален двубой през тази седмица, след като над­деля над „Балкан“ (Варвара) е 1:3. Успехът във Варвара бе своеобразен реванш за неврокопчани, които миналата година през ноември загубиха със същия ре­зултат от домакините и бяха свалени от върха в класирането на югоза­падната „В“ група.

Мачът бе спечелен за­служено, които опреде­лено по-дейният отбор на подгизналия терен в пазарджишкото село, беше „Пирин”. Подопечните на Тодор Киселичков успяха по-добре да се нагласят към ус­ловията след триднев­ния дъжд, който спря малко преди срещата. През първата част до­макините не успяха да застрашат скучаещия Костадин Янев, а гости­те се опитаха да смутят колегата му след шуто­ве на Марио Близнаков и Стойко Иванов.

Неврокопчани започ­наха втората част ударно и 5 минути след почив­ката Илия Тафров изве­де Марио Близнаков сам срещу противниковия вратар, а опитният напа­дател прати топката зад голлинията. Малко по- късно Радослав Моллов от 2 метра стреля опас­но, но вратарят на отбо­ра от Варвара постави инстинктивно тяло на пътя на топката. В 67-та мин., появилият се като резерва на полувремето за „Пирин“ Живко Грозданов, увенча активната си игра с асистенция, след като напредна по фланга и подаде по земя към появилия се 5 мин. преди това Смаил Кре- болиев, който с хубав шут покачи на 0:2. Ре­зултатът стана класиче­ски в 76-та мин., когато неврокопчани отново организираха мълние­носна контраатака, Ма­рио Близнаков проби от ляво и извади топката на дузпата, където Стой­ко Иванов вкара втория си гол за гоцеделчевци в официален двубой. Домакините успяха да върнат едно попадение в 83-та мин., но за пове­че нямаха.

Не се оправдаха опа­сенията от ексцесии, както миналата година. За разлика от тогава, обстановката бе повече от нормална и далеч от изцепките на местните фенове, които едва бяха овладени. „Успяхме да победим срещу един определено негостопри­емен съперник. Започ­нахме трудно и малко плахо на тежкия терен във Варвара, но овла­дяхме инициативата. Момчетата се раздадоха, вкарахме 3 гола, изпус­нахме да бъдем по-изразителни в успеха си. На дневен ред е следващия мач – идната неделя, ко­гато гостуваме на един от лидерите в групата „Витоша“ (Бистрица)“ – коментира треньорът Тодор Киселичков.