Петричанката Е. Узунова втора на копие

75564-632x358

Петричанката Елена Узунова стана вицешампион в дисциплината хвърляне на копие от националния шампионат за мъже и жени по лека атлетика в столицата. Тя поведе след първия опит с 44,65 м. Макар че резултатът на Елена е с близо 2 метра по-слаб от онези 46,54 м, с които тя спечели международния турнир „Нови звезди“ в края на май, постижението изненада положително нейните близки и треньори. Причината е, че лекоталетката прекара тежка шарка, която изцеди силите й. До последната тренировка преди шампионата Узунова не можеше да преодолее 40-метровата бариера, но на самото първенство заслужи среброто.

Златото спечели ветеранката Румяна Карапетрова /класа Сф/ с 46,94 м. Бронзът отиде при състезателката на „Берое“ Станислава Василева, записала 44,46 м.