Кюстендилските борци са № 1 в България на шампионата за момчета

photo_big_1452849Борците на отбора по борба „Васил и Георги Илиеви“ станаха републикански шампиони отборно на държавния личен-отборен шампионат по класическа борба за момчета в Горна Оряховица. Те спечелиха 80 т., втори в класирането е отборът на „Рилски спортист“- Самоков, а трети е отборът на „Левски“. Те завоюваха 2 залтни, 3 сребърни и 5 бронзови медала. Златото е за Антонио Кильов в категория 32 кг. и за Димитър Илиев в кат. 85 кг., който във финала победи свотят съотборник Александър Гогев.
Сребро спечелиха Георги Аначков в кат. 42 кг., Дейвид Баладжиев в кат. 47 кг и Александър Гогев в кат. 85 кг.
Бронзови медали за Георги Стоилов в кат. 32 кг., Радостин Новков в кат. 35 кг, Димитър Василев в кат. 66 кг., Денис Николов в кат. 73 кг., Кристян Панайотов в кат. + 85 кг.