Математиците от ПМГ Благоевград трети на ученическите игри по футбол в Сандански

_thumb (1)Възпитаниците на ПМГ “Акад. Сергей Корольов” Благоевград спечелиха бронзовите медали от финалния турнир на ученическите игри по футбол за 11-12 клас, който се проведе в Сандански. В мач за 3-4 място математиците от областния център надиграха ПГСАГ „Проф. арх. Стефан Стефанов” от Монтана с 6:3.

За петото място домакините от гимназия „Яне Сандански” победиха с 4:1 учениците от столичното 47 СОУ „Христо Г. Данов”. В спора за купата учениците от гимназията с преподаване на английски език „Гео Милев” от град Бургас разбиха с 5:0 връстниците си от Финансово-стопанската гимназия „Васил Левски” от град Добрич.

Голмайстор на финалния турнир стана Кирил Грозданов, който отбеляза 7 попадения за тима от Благоевград.