Брутален институционален рекет, поръчкови прокурори и масирана полицейска репресия разтърсват държавата, докато маските на „Полицай №1“ падат окончателно

МЪЛНИЯ В ТОП ПРЕСА: ЮЛИЯН ЯНКОВ-КАРТОФА ПРИКЛЮЧИ ГЕОРГИ КАНДЕВ С КЪРВАВО ПИСМО! ВСИЧКИ МРЪСНИ ТАЙНИ НА ЕКСГЛАВНИЯ СЕКРЕТАР ИЗЛЯЗОХА НА ЯВЕ

Сензационният скандал, който взриви общественото мнение след разкритията на бизнесмена Юлиян Янков в канала на Станислав Цанов, навлезе в своята най-гореща фаза, предава SIK.BG. След дни на гузно мълчание и последвал неадекватен пост в социалните мрежи, който според експерти е дело на изкуствен интелект, бившият главен секретар на МВР Георги Кандев беше поставен в шах и мат. Янков, известен в публичното пространство като Картофа, разпространи унищожително отворено писмо до медиите, което буквално довършва репутацията на Кандев. В материала на SIK.BG, който Toppresa.com цитира с всички подробности, се разкрива една паралелна реалност на власт, пари и влияние, в която държавните институции са били превърнати в лична наказателна бригада.

Всичко започна миналата седмица, когато Янков хвърли бомбата, че поддържа над петгодишно тясно познанство с Кандев – факт, който бившият главен секретар първоначално отричаше с пренебрежение. След представените доказателства обаче, Кандев бе принуден да признае за комуникацията, опитвайки се да я омаловажи като „клиентски отношения“ около една автомивка. Отвореното писмо на Янков обаче разказва коренно различна и далеч по-зловеща история. В него той директно пита националните медии защо са отразили едностранно и субективно изявленията на Кандев, без да потърсят истината за техните отношения и без да се запитат защо висш полицай би се чувствал „заплашен“ от човек, с когото е водил хиляди разговори по криптирани приложения.

Най-страшното разкритие в писмото, публикувано първо от SIK.BG, е свързано с датите 11 и 12 март 2026 година. Янков твърди, че след като е отказал да прехвърли 50% от бизнеса си на Георги Кандев, върху него се е стоварила цялата мощ на държавната машина. Само часове след този отказ, в имотите му в София и на домашния му адрес нахлуват над 100 тежковъоръжени полицаи. Тази безпрецедентна акция, за която Янков твърди, че е организирана за решаване на чисто граждански дела срещу фирма „Промосейл“ ЕООД, е продължила цели 48 часа. Бизнесменът задава логичния въпрос кой е платил за този полицейски десант и кой е разпоредил на униформените да блъскат и трошат частна собственост без разрешение от собственика и без да има извършено престъпление.

Паралелно с полицейския щурм, репресията се прехвърля и на административно ниво. Янков разкрива, че точно на 11 март е бил повикан в „Автомагистрали“ ЕАД от господин Станчев, който му съобщил, че договорът му за безплатна пътна помощ се прекратява със задна дата – с един месец назад. Обяснението било повече от скандално – така било наредено от господин Сайков от служебното правителство. Това разкрива мащабите на заговора и потвърждава тезата, че Кандев не е действал сам, а като част от добре смазана машина за унищожаване на неудобни бизнесмени.

Детайлите около фирма „Промосейл“ ЕООД стават все по-интересни с всеки изминал ден. Янков пита директно каква е обвързаността на тази фирма с Георги Кандев и защо държавата се намесва в гражданско-правен спор с такава настървеност. Той разкрива, че е платил 250 000 евро държавна такса към Софийски градски съд за тези дела, но въпреки това полицията е действала като частен съдия-изпълнител в полза на „Промосейл“. Схемата се затваря на 24 април 2026 година, когато прокурор Десислава Калайджиева от Районна прокуратура Стара Загора обявява Янков за обвиняем за обсебване на същите тези автомобили, които съдът му е оставил на отговорно пазене. В същия ден, в пълен синхрон, Кандев излиза по националните телевизии, за да се оплаче, че е „заплашван“.

Случаят с „блокирания“ камион в тунел „Витиня“ също се оказва манипулация от най-висок ранг. Според отвореното писмо, Кандев е обявил инцидента за „саботаж“ и престъпление против държавата цели пет дни преди да бъде назначена техническа експертиза на камиона. Янков твърди, че бившият главен секретар лично е упражнявал натиск върху разследващите органи по това дело. Нещо повече – полицаите на място не са разрешили на безплатната пътна помощ на Янков да изтегли авариралия автомобил, за да се създаде изкуствено задръстване, което по-късно да бъде приписано като умишлено действие на бизнесмена.

Репресията не спира дотук. На 3 юни 2026 година съпругата на Янков – Ина Ангелова, също бива привлечена като обвиняема за личния си автомобил, който е платен на над 90%. В същия ден 20 цивилни и униформени тежковъоръжени полицаи щурмуват обектите на семейството в Студентски град по „делото за саботаж“. Янков пита риторично дали някой вярва в подобни „съвпадения“, при които всяко негово действие в защита на бизнеса му е последвано от мълниеносен удар от страна на прокуратурата и МВР.

Един от най-скандалните моменти в писмото е разкритието за незаконно изтичане на банкова информация. Янков твърди, че от „Юробанк България“ АД са били изнесени негови банкови сметки, както и данни на още 20 фирми, с които работи, без негово съгласие и в нарушение на закона. Това е било направено, за да се тиражират лъжливи твърдения, че е прибрал милиони от безплатната пътна помощ, докато истината е, че общата сума за 10 месеца е 2.5 милиона евро с ДДС – цифра, която е била публично достъпна, но манипулативно представена от Антикорупционния фонд (АКФ) и министър Янкулов.

В края на своето писмо Юлиян Янков поставя тежки въпроси към морала на медиите и обективността на институциите. Той пита защо никой не е поискал по Закона за достъп до обществена информация данни за сигналите срещу Кандев и как те са приключвали. Пита и защо прокуратурата в Стара Загора е излъгала за Европейската заповед за арест, твърдейки, че той се укрива, при положение че е имало насрочено дело за 3 юли, за което той е бил редовно уведомен.

Цялата картина, нарисувана от SIK.BG и потвърдена от фактите в отвореното писмо, показва един грозен съюз между бивш висш полицай, фирма „Промосейл“, прокурор Калайджиева (известна и от делото „Дебора“) и висши държавни чиновници. Целта е била само една – завземане на печеливш бизнес и физическо и морално унищожаване на един човек, дръзнал да каже „не“.

„Защо ли?“ – завършва Янков своето писмо. Отговорът на този въпрос вече е ясен за цяла България. Георги Кандев, който години наред се е ползвал от услугите и приятелството на Янков, включително и като шеф на ОДМВР Благоевград, днес е разобличен като архитект на една престъпна схема за рекет. Toppresa.com ще продължи да следи случая изкъсо, защото истината няма как да бъде скрита под маската на „държавния интерес“. Скандалът вече не е само между двама мъже – той е диагноза за цялата ни държава, в която „Полицай №1“ се оказва главен герой в криминален трилър. Срамът е за институциите, които позволиха това да се случи, а възмездието тепърва предстои. SIK.BG обещава нови разкрития и документи, които ще разтърсят системата до основи. Продължаваме да питаме – кой даде заповедта за 100-те полицаи и колко струва мълчанието на прокуратурата? Истината е само на един клик разстояние.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search