Жълт код за жеги в цялата страна в понеделник

Националният институт по метеорология и хидрология (НИМХ) обяви жълт предупредителен код в цялата страна за опасни горещини за утре, понеделник, 19 юни.

Очакват се температурите в равнинните части да достигнал 33°-38°.

През нощта ще бъде ясно и почти тихо. Утре ще бъде слънчево и горещо. В следобедните часове над Източна България и планините ще има незначителна купеста облачност. В източните райони ще духа слаб до умерен вятър от изток-североизток. Максимални температури – между 34° и 39°, за София – около 34°.

По Черноморието ще бъде предимно слънчево. Ще духа до умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат между 29° и 34°. Температурата на морската вода е 25°-26°. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала.

Горещо ще остане времето и във вторник, но в следобедните часове на места над Западна България, главно в планините, ще превали дъжд на места с гръмотевици. Температурите ще се повишат с още градус-два и в крайните югозападни райони ще достигат 40°.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search