Кметът на Благоевград: Училищните дворове ще бъдат отворени за игра през лятото

Кметът на Благоевград заяви на днешната сесия на Общинския съвет, че през летния сезон училищните дворове в града ще бъдат отворени за свободна игра на децата.

По думите му дворните пространства трябва да бъдат отворени незабавно, за да се използват пълноценно по време на ваканцията.

Общината ще поеме ангажимент за почистването на училищните дворове, така че директорите да не се притесняват за поддръжката на терените.

Кметът посочи още, че ще бъде засилено видеонаблюдението в училищните дворове с цел гарантиране на ред и сигурност.

Според него най-важното е децата да имат достъп до игри и свободно пространство, вместо да прекарват времето си пред телевизори и телефони.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search