“Пирин” Гоце Делчев с рекордна загуба като домакин

фк пирин

Отборът на „Локомотив“ Пловдив постигна изразителна победа над „Пирин“ при визитата си в Гоце Делчев. Възпитаниците на Александър Станков не срещнаха никаква съпротива от домакините и заслужено взеха трите точки след 6:0. Това е рекордна загуба за опашкаря „Пирин“ Гоце Делчев, който от началото на сезона има едва девет точки и е абсолютен „фаворит“ за отпадане от елита.
Два гола за успеха на гостите реализира нападателят Мартин Камбуров. Таранът на „смърфовете“ вкара първия и последния гол в срещата. Головата фиеста на градския стадион в Гоце Делчев бе открита в 28-ата миунта. След многоходова атака Здравко Лазаров получи топката в наказателното поле и центрира към Аймен Белаид, който стреля с глава. Топката обаче срещна напречната греда, за да попадне в Камбуров, който от три метра нямаше как да сгреши.
Отборът на домакините отговори с две последователни атаки, които обаче не се оказаха сериозна заплаха за вратаря Йордан Господинов. Въпреки надмощието на „черно-белите“ през първата част, нов гол до почивката не падна.
През второто полувреме домакините тотално свалиха гарда и логично допуснаха цели пет безответни гола. Още в 51-ата минута Тижани Белаид увеличи преднината на гостите с премерен удар. Шест минути по-късно Гади направи резултата класически с удар от воле след центриране на Лазаров.
В 70-ата минута Илиадис вкара ново попадение във вратата на домакините, малко по-късно защитникът Любо Гуцев имаше нещастието да си отбележи нелеп автогол след центриране на Александър Якимов. Две минути преди последния съдийски сигнал, Камбуров оформи крайното 6:0, след като овладя в наказателното поле и с техничен удар преодоля вратаря Абди Абдиков.

След края на мача част от футболистите на „Пирин“ хвърлиха фланелките си към публиката./ Е79