Община Сандански апелира: Не палете огън на открито, извън обозначените места

Започват най-горещите дни от годината!
С повишаването на температурите се увеличава и рискът от възникване на пожари в горски, земеделски и урбанизирани територии.
Община Сандански апелира към всички жители и гости на общината да бъдат особено внимателни и отговорни:
Не палете огън на открито извън обозначените места;
Не изхвърляйте фасове, кибрити и стъклени отпадъци в природата;
Не допускайте запалване на сухи треви и растителни отпадъци;
Не паркирайте автомобили върху суха растителност;
При забелязан пожар незабавно сигнализирайте на телефон 112.
Нека бъдем отговорни към природата, имуществото и живота на хората!
Една искра е достатъчна, за да причини щети, които природата възстановява с години.

Да пазим нашия роден край! Да пазим природата!

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search