Спекулации в сектора: Стратегически ход ли е назначението му преди очакваното пенсиониране на настоящия директор?

Инж. Денис Шенгов се завръща в горите: Бившият шеф на ДГС-Гърмен стана лесничей в Места

ГЪРМЕН / МЕСТА
Бившият директор на Държавно горско стопанство (ДГС) – Гърмен, инж. Денис Шенгов, официално се завърна в системата на горите, научи „Топ Преса“. От броени дни той заема позицията на лесничей в ДГС – Места.

Назначението е факт след лична покана от страна на директора на стопанството в село Места. Мотивите за предложението са професионалният опит на Шенгов и доказаната му лоялност към сектора – качества, които директорът е преценил като ценно попълнение за настоящия екип.

Въпреки експертния характер на рокадата, в горските среди вече започнаха оживени коментари. Според източници на „Топ Преса“, настоящият ръководител на ДГС – Места наближава пенсионна възраст. Това породи слухове, че постъпването на инж. Шенгов на по-ниска позиция в момента може да е стратегически ход, който да го подготви за бъдещ наследник на директорския стол.

Независимо от административните хипотези, фактът, че кадър от ранга на Шенгов приема да работи „на терен“, прави чест на професионализма му. Исторически погледнато, малцина са ръководителите, които след заемане на висок пост остават верни на системата, независимо от йерархичната позиция.

Екипът на „Топ Преса“ пожелава успех на инж. Денис Шенгов в новото начинание. Секторът има нужда от хора, за които гората е кауза, а не просто чиновнически пост.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search