Шок на АМ „Струма“: Тарантулата от Благоевград с 5.95 промила и кокаин, КАТ Дупница разкри подробности за рецидивиста

КАТ – Дупница разкри подробности за тежкия инцидент на АМ „Струма“, при който шофьорът Слави Илиев -Тарантулата от  Благоевград е бил засечен да управлява автомобил след употреба на алкохол и наркотични вещества, съобщава Pirinsko.com

По време на брифинг пред РТК/КАТ Дупница началникът на група „Контрол на пътното движение по главни пътища и автомагистрали“ Даниел Тонев съобщи, че при проверка с дрегер е отчетен изключително висок резултат – 5.95 промила алкохол в издишания въздух. Освен това е установена и употреба на кокаин и причинено леко ПТП на АМ Струма. Тонев съобщи , че се е предал, без да създава съпротива, след което е отведен в медицински център.

С постановление на наблюдаващ прокурор е удължена мярката задържане до 72 часа на 39-годишния водач от Благоевград.

Случаят е определен като изключително опасен за пътната безопасност.

По него е образувано досъдебно производство, а работата по изясняване на всички обстоятелства продължава под надзора на прокуратурата.

https://pirinsko.com/shok-na-am-struma-tarantulata-ot-blagoevgrad-s-595-promila-i-kokain-kat-dupnica-razkri-podrobnosti-za-recidivista-179026/

pirinsko.com

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search