Умилителна сцена в Пловдив: Бездомно куче помага на полицай с тринога мобилна пътна камера

Необичайна, но изключително мила гледка от бул. „Кукленско шосе“ в Пловдив предизвика вълна от позитивни реакции в социалните мрежи. Бездомно куче застана до полицай, който настройва пътна камера за контрол на скоростта, а кадърът бързо се превърна в повод за усмивки, видя БЛИЦ.

Снимката е публикувана във Facebook групата „Забелязано в Пловдив“ от Ивелина Терзиева. По думите ѝ фотосът е направен на бул. „Кукленско шосе“.

Снимка: Ивелина Терзиева, „Забелязано в Пловдив“

От кадъра се вижда как голямо бездомно куче е седнало непосредствено до полицай, който настройва т.нар. тринога – мобилна пътна камера, използвана за засичане на скоростта на шофьорите. Двамата се намират на тротоара край булеварда. Униформеният е седнал върху кутия, вероятно част от оборудването за съхранение или пренасяне на камерата, докато подготвя техниката.

Кучето спокойно стои до него, сякаш му прави компания по време на работния процес.

Авторката на снимката е добавила кратък, но красноречив коментар към публикацията: „Нещо хубаво!“.

В коментарите под поста десетки хора определят гледката като „умилителна“, „човешка“ и „най-сладката компания на смяна“. Някои дори шеговито отбелязват, че четириногият „съдейства за контрола на скоростта“, докато други споделят, че подобни моменти напомнят колко малко е нужно, за да се усмихне човек.

На фона на ежедневните новини за нарушения и санкции, кадърът от Пловдив показа една по-различна страна на улицата – тази, в която човек и животно просто споделят тишината на един следобед край оживен булевард.

{{ reviewsOverall }} / 5 Users (0 votes)
Rating0
What people say... Leave your rating
Order by:

Be the first to leave a review.

User Avatar User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Leave your rating

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one

Start typing and press Enter to search