Нов STEM център в III ОУ „Гоце Делчев“ Петрич открива врати за бъдещето на учениците
Петрич вече се радва на ново, модерно пространство за обучение – STEM център в III ОУ „Гоце Делчев“ – Петрич, който предоставя на учениците възможност да учат чрез практика, технологии и иновации.
Кметът на Петрич, Димитър Бръчков, сподели, че новият център е част от стратегията на общината за създаване на модерна учебна среда, която да стимулира интереса на децата към науката, технологиите, инженерството и математиката. „Инвестицията в модерна учебна среда е инвестиция в знанието, уменията и развитието на цялата общност“, подчерта той.
На територията на община Петрич голяма част от училищата вече изграждат съвременни STEM центрове, което е важна стъпка към по-качествено образование и подготовка на децата за професиите на бъдещето. Новите пространства ще позволят на учениците да работят по проекти, да използват модерни технологии и да развиват критично мислене, което е ключово за успеха им в съвременния свят.
С откриването на STEM центъра в III ОУ „Гоце Делчев“ Петрич, общината прави още една крачка към създаването на училища, в които ученето е вдъхновяващо, практично и близко до реалния живот – инвестиция, която ще се отрази положително както върху учениците, така и върху цялата общност.
Be the first to leave a review.














