Театър 199 гостува в Благоевград с „Приятно ми е, Ива!“
Представлението е на 18 февруари от 19:00 часа в Gestus Theatre & Art Center
На 18 февруари 2026 г. от 19:00 ч. на сцената на Gestus Theatre & Art Center Театър 199 „Валентин Стойчев“ гостува в Благоевград с авторския спектакъл „Приятно ми е, Ива!“ от Ива Тодорова.
Събитието е в рамките на най-новата инициатива „Близо до сцената“, организирана от Театър 199 „Валентин Стойчев“ и Gestus Theatre & Art Center. В рамките на инициативата ще бъдат представени спектакли от афиша на Театър 199 „Валентин Стойчев“ на сцената на Gestus Theatre & Art Center в Благоевград.
За „Приятно ми е, Ива!“:
Свеж и непресъхващ смях, трогващи моменти и парченце от автентичната магия на театъра приковават за 90 минути вниманието, погледите, сълзите и усмивките в залата. Представлението е едновременно и театър, и самият живот. А Ива е искрящ, жив, автентичен талант, с който не желаете да се разделите в края на представлението.
Постановката е отличена с две награди „Икар“ 2019 – за водеща женска роля и за драматургичен текст, както и „Златен кукерикон“ 2019 г. – извънредна награда за индивидуално театрално постижение.
представление на Ива Тодорова
постановъчен консултант: Стоян Радев
сценична среда: Елица Георгиева, Момчил Алексиев
Билети на касата на Gestus Theatre & Art Center и онлайн: https://grabo.bg/blagoevgrad/priiatno-mi-e-iva-08rsrg
Колко личности могат да живеят в един човек? Правим ли това, което обичаме? Обичаме ли това, което правим? Какво е да си пораснал? Каква е връзката между популацията на лешоядите и ежедневието на рекламния директор? А между любовен монолог и изгоряла крушка?
Отговорите разбира се, за различни за всеки един човек от публиката. На сцената оживява такъв, какъвто е, животът, без маска и без грим.
Be the first to leave a review.









