Поредна тежка катастрофа: Турски камион се удари в чакаща опашка на товарни автомобили – шофьорът загина
Тежка катастрофа между товарни автомобили стана тази сутрин, около 7:00 часа, на 104 км на магистрала „Марица“ в посока Турция. По първоначална информация турски тир се е ударил в молдовски камион, който изчаквал на опашката в аварийната лента. При сблъсъка турският водач е загинал на място.
Инцидентът е предизвикал значителни затруднения в движението. Товарните автомобили продължават да изчакват на място, а за леките коли е определен обходен маршрут през Свиленград – I-8 и обратно. Трафикът се регулира от екипи на Пътна полиция.
На мястото на катастрофата предстоят щателни огледи, които да установят точните причини за инцидента. Разследването ще определи дали причината за удара е човешка грешка, техническа неизправност или други фактори.
Пътната полиция призовава шофьорите за повишено внимание и спазване на указанията, тъй като движението в района остава затруднено, а условията за безопасност изискват стриктно спазване на дистанция между превозните средства.
Be the first to leave a review.









