Концерт за Деня на народните будители в Кюстендил
Читалище „Братство“ – Кюстендил традиционно организира концерт, посветен на Деня на народните будители – 1 ноември. Събитието ще се състои тази вечер от 18.00 ч. в залата на читалище „Пробуда“ в квартал „Колуша“.
Концертът изразява дълбоката признателност към всички онези велики личности, които през вековете са съхранили и развили българския дух, култура и просвета – хората, благодарение на чиито усилия и жертви българският народ е запазил своята идентичност и самочувствие.
В тържествената програма ще участват Музикална компания „Пей сърце“, Туристически хор „Осоговско ехо“, Танцова формация „Нова генерация“, Славян Грънчаров и други изпълнители.
„Празникът е посветен на делото на книжовниците, просветителите, борците за национално освобождение и на всички, които са съхранили през вековете духовните ценности на нацията. Концертът е и в знак на признателност към днешните им последователи – учители, писатели, учени и творци, които пазят нашата национална идентичност и продължават святото дело на своите предци“, споделиха организаторите.
Be the first to leave a review.









