Росен Петров пред Дейли Прес : „България е пълна със съкровища, които чакат да бъдат открити“
В емоционално интервю за „Дейли Прес“ авторът на книгата „Нека помним“ Росен Петров разкри защо вярва, че националната ни памет се нуждае от специално внимание и грижа.
„От едно усещане, че забравяме твърде бързо. В училище учим история, но рядко я чувстваме“, споделя Петров. Той описва книгата си като „кутийка, от която клокочи паметта“ и вярва, че малките лични истории и непознатите факти са ключ към големите врати на миналото.
В разговора авторът подчертава, че е ровил в архиви, говорил е с историци и е откривал забравени хроники, които днес събира в едно издание, носещо гордост и емоция. „Колкото повече търсех, толкова повече разбирах, че България е пълна със съкровища, които стоят под прах.“
Петров има и ясна мечта – „Нека помним“ да влезе във всяко българско училище. Според него, ако едно дете след години каже, че е разбрало какво значи да е българин именно от тази книга, целта ще е постигната.
Be the first to leave a review.