Деца от Банско се учат да обичат природата в летен лагер
С емоционален старт под мотото „С любов към природата“, Местната комисия за борба с противообществените прояви на малолетни и непълнолетни към Община Банско даде начало на лятната си програма за деца.
Домакин на първата инициатива бе Професионалната лесотехническа гимназия „Никола Вапцаров“, където най-малките участници се потопиха в света на горите и опазването на природата.
С помощта на преподавателя Костадин Юнчов, който умело представи професията на лесовъда по достъпен и увлекателен начин, децата научиха какво включва грижата за горите. Те не само слушаха с интерес, но и активно се включиха в практическите занимания.
Настоящи ученици от гимназията демонстрираха как се засаждат фиданки, как се поддържат зелени площи и как се борави безопасно с бензиномоторен трион – всичко това под ръководството на преподавателите Елена Ласкова, г-н Петаков и г-н Джолев.
Всеки малък участник получи дървена шайба за оцветяване вкъщи, цветен балон и вкусна пица за добре свършената работа и проявения интерес.
Следващата среща с природата ще бъде на 11 юни от 10:00 ч. отново в двора на ПЛТГ – Банско, когато малките „лесовъди“ ще се впуснат в нови и вълнуващи зелени предизвикателства.
Be the first to leave a review.