Битовите потребители остават за неограничен срок на регулирания пазар на тока

Това каза на брифинг в Министерския съвет министърът на енергетиката Жечо Станков

Битовите потребители остават за неограничен срок на регулиран пазар, каза на брифинг в Министерския съвет министърът на енергетиката Жечо Станков.

Решението, което взе Министерският съвет днес, гарантира приходите на Фонд „Сигурност на електроенергийната система“, което пък гарантира устойчивата работа на енергетиката и запазването на битовите потребители на регулиран пазар, уточни министър Станков.

Той подчерта, че днешното правителствено решение и публикуването на промените в Закона за енергетиката, които министър Станков очаква да се случи в петък, гарантират, че битовите потребители ще бъдат на регулирания пазар, където държавата ще определя цената, на която да се заплаща електрическата енергия.

Отново ще бъдат запазени дневната и нощната тарифи, което играе важна роля за най-уязвимите потребители, стана известно от думите на министъра. Жечо Станков каза също, че с решението и промените в закона Комисията за енергийно и водно регулиране вече има възможност да започне своята процедура за определяне на цената, на която битовите потребители ще заплащат своята енергия.

 

Министърът на енергетиката Жечо Станков БТА

Тази цена ще бъде подложена на обществено обсъждане, така че да могат всички български граждани и медиите да са наясно по какъв начин се изчислява тази цена, увери енергийният министър.

https://www.vbox7.com/play:3b13b57268

dariknews.bg

{{ reviewsOverall }} / 5 Users (0 votes)
Rating0
What people say... Leave your rating
Order by:

Be the first to leave a review.

User Avatar User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Leave your rating

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search