Пролетна кампания „Капачки за бъдеще“ в Кюстендил
В Кюстендил стартира пролетната кампания „Капачки за бъдеще“, предаде „Фокус“. Тя се организира от Клуб за бъдеще – Кюстендил и започва от 9.00 часа на паркинга пред един от големите хипермаркети в града, намиращ се на булевард „Македония“. Кампанията ще продължи до 12.00 часа.
Доброволците ще събират пластмасови капачки и алуминиеви кенчета. Всеки може да предаде този вид рециклируем отпадък до посочения час.
Организаторите припомнят, че благодарение на кампанията, провеждана в цялата страна, са дарени над 25 кувьоза, 7 детски линейки, 2 офроуд линейки и още над 60 медицински уреда на лечебни заведения. „Заедно помогнахме на болници в цяла България. Заедно спасихме над 3700 детски живота, заедно рециклирахме над 1 500 000 кг пластмаса, за пореден път ще успеем, защото заедно можем“, казват организаторите, допълвайки, че е една капачка може да се спаси живот – да се закупи апаратура за детски и неонатологични отделения и да се оборудват детски линейки.
По време на кампанията в Кюстендил е има кутия за дарения, както и шатра с продукти, подкрепящи каузата. За всички участници са подготвени грамоти.
Венцислав Илчев
focus-news.net
Be the first to leave a review.