Борисов с извънреден ход след екшъна на „Възраждане“ на пъпа на София
Осъждаме политическата агресия и риторика, която подменя политическия дебат и въвежда в заблуждение общественото мнение по отношение на членството на България в Еврозоната, посочват от партията на Борисов
ГЕРБ категорично осъжда днешните действия на партия „Възраждане“ и считаме за абсолютно недопустимо посегателството срещу сградата и запалването на вратата на представителството на Европейската комисия в София! Това се посочва в позиция на партията, разпространена до медиите.
„Свидетели сме на системна злоупотреба със служебно положение на група народни представители и техни симпатизанти спрямо независими държавни и европейски институции, което представлява сериозна заплаха за стабилността и авторитета на държавата.
Гражданите имат право на протест, но той трябва да е мирен, защото в противен случай се превръща във вандалщина и анархия.
Осъждаме политическата агресия и риторика, която подменя политическия дебат и въвежда в заблуждение общественото мнение по отношение на членството на България в Еврозоната. Подобни действия уронват престижа на независими държавни институции и международни организации и подкопават доверието в Народното събрание.
Призоваваме правоохранителните органи да предприемат своевременни действия в рамките на своите правомощия за опазване на правовия ред в Република България.
БЛИЦ припомня, че на протеста, организиран от „Възраждане“ срещу еврото, се стигна до арести и ранени полицаи.
Привърженици и членове на партията запалиха вратата на сградата на Представителството на Европейската комисия в България.
Зрелищни СНИМКИ и ВИДЕО 18+ от кървавия протест на „Възраждане“
Сградата на ЕК беше залята с червена боя и обстрелвана с яйца, имаше и хвърляне на димки.
blitz.bg
Be the first to leave a review.