„Банско“ с победа и равен преди лагера в Турция

фк банско

„Банско“ завърши първия етап от зимната си подготовка с две контроли в един ден. Преди отпътуването си за Турция, за където козлите заминават на лагер днес, избраниците на наставника Александър Томаш победиха четвъртодивизионния „Елит“ /Сф/ с 4:2, а часове по-късно направиха 0:0 с „Миньор“ /Пк/. Двубоите се състояха на терена в столичния комплекс „Царско село“. Срещу софийските аматьори в 3-та мин. откри Радослав Калистрин след асистенция на Атанас Чипилов, а в 20-та Йордан Лечов удвои. Съперникът намали в края на първата част, но в 50-та мин. Калоян Стоянов направи 3:1. Грешка на Георги Ангелов позволи на „Елит“ да стигне до 2:3, последния гол в мача заби Руслан Иванов в 79-та мин. В сблъсъка с пернишките чукове екипа на „Банско“ облякоха новопристигналите
Кирил Георгиев и Никола Ми-цански. Синовете на бившите футболисти от Пиринско -Георги Георгиев-Карчо и Пламен Мицански, загатнаха, че могат да бъдат от полза.