В Кюстендил инфекциозно отделение няма, но важното е че има „зелена енергия“
Болницата в Кюстендил ще има собствена фотоволтаична мощност, а инфекциозно отделение, кога?
Собствена фотоволтаична мощност ще монтира районната болница в Кюстендил, обяви изпълнителният директор на МБАЛ “Д-р Никола Василиев“- Димитър Стоилов.
Така ще се намалят разходите за електроенергия за комплекса. Във всички блокове и отделения са монтирани камери за видеонаблюдение, за да се предотвратяват инциденти.
„Изтичат обявените поръчки за монтирането на фотоволтаична система на покрива на болницата, която ще бъде изцяло за нуждите на лечебното заведение с цел намаляване разходите за електроенергия“, сподели пред медиите изпълнителният директор Димитър Стоилов.
Монтирането на камери за видеонаблюдение вече е приключило и е част от обновяването на материално-техническата база: „Бяха поставени също така камери в цялата болница, най-вече за сигурността пак на пациентите и на лекарите, защото постоянно получавах оплаквания за възникнали конфликти между близки на даден пациент с лекарите. Откакто имаме камери, слава Богу, такива конфликти няма. Може би оказват благоприятно въздействие върху всички, не само върху пациентите и придружителите, но и върху лекарите. В момента сме в процес на пускане на свободен Интернет в цялото лечебно заведение и поставянето на кабелна телевизия във всички болнични стаи. Доколкото се може да осигурим по-комфортен престой на пациентите“, добави още той.
Камери за видеонаблюдение, собствена фотоволтаична мощност…. Само по себе си, поддържането на болничните заведения в България е страхотно, но е крайно наложително ( поне според Топ Преса), първо да се обърне внимание на по-съществените проблеми, в случая на Кюстендилската болница- липсата на инфекциозно отделение. Липса, заради която бе отказан прием на 6 годишно дете. Нещо повече, напомняме че само преди седмица излязоха и резултатите по случая.
Изпълнителна агенция „Медицински надзор“ бе „натоварена“ с тежката задача да извърши проверката по случая с 6-годишното дете. Комисията е изискала от лечебното заведение необходимата за проверката медицинска и друга документация, както и становища по случая, които са били предоставени в срок.
При извършената проверка, забележете, комисията не е установила пропуски и нарушения от страна на лечебното заведение при предоставената медицинска помощ на детето.
Извършена е била и вътрешна проверка по случая. Поискани са обяснения от медицинските екипи, приели и прегледали детето през двата дни. Констатирано е, че екипите са реагирали незабавно, извършвайки обстоен преглед на детето. Отправени са препоръки за лечение и хоспитализация.
Вътрешната проверка е показала, че при работата по случая дежурните екипи са действали съобразно установените правилници и алгоритми за работа в болницата и при стриктно спазване на стандарта при лечение на инфекциозни болести и стандарта по педиатрия.
Be the first to leave a review.