Бербатов се завърна в игра, но Монако не успя да вкара на Бордо

Димитър Бербатов

Димитър Бербатов се завърна в игра, но това не бе достатъчно за Монако да победи Бордо. Мачът в княжеството от 20-ия кръг на Лига 1 завърши 0:0, пише gong.bg. Заради травмата, от която се възстановяваше в последните седмици, българинът започна мача от пейката като се появи в игра в 59-ата минута и веднага раздвижи нападението на „монегаските“.

Благоевградчанинът можеше дори да се разпише още с първото си докосване до топката, но неговият удар профуча край вратата на жирондинците. Той стреля отново десетина минути по-късно и Монако получи корнер след рикошет, а при центрирането българинът фаулира съперник в опит да се пребори за топката на далечна греда.

Монако така и не успя да намери пътя към вратата на Бордо, въпреки че играчите в червено и бяло стреляха 14 пъти към Седрик Карасо. Той обаче беше перфектен на своята врата.

В класирането Монако е на пето място с 33 точки, следван именно от Бордо с 32.