Младата звезда на Литекс Кирил Десподов продължава да блести за младежкия отбор на България.

main_b

Таланът от Кресна вкара две от попаденията за победата на младежкия национален отбор на България до 21 г. с 3:1 срещу Вихрен в контрола, играна в Сандански.

Третото попадение за младите „лъвове“ беше дело на Бекир Расим от Черно море.

Почетното попадение за домакините от Вихрен вкара Костадин Кафтанов.

Селекционерът Антони Здравков и неговият помощник Петър Михтарски дадоха шанс на всички налични играчи, разделени на два различни състава във всяко от полувремената.

От състава на Вихрен участие не взеха капитанът Ванегел Стоянов, който е в чужбина, както и контузеният защитник Милчо Макенджиев.

Трикольорите“ започнаха много силно мача и в 16-та минута от дузпа след нарушение на Христо Велев срещу Илия Димитров. Точен от бялата точка беше Кирил Десподов.

В 40-та минута отново нападателят на Литекс покачи за 0:2.

Малко преди края на първото полувреме Вихрен върна едно попадение, след като Костадин Кафтанов преодоля стражът на Пирин Красимир Костов за 1:2.

България продължи да доминира през втората част и в 70-та минута Бекир Расим с прецизен удар от фаул оформи крайното 1:3.

Селекционерът Антони Здравков  сподели след края на двубоя, че е доволен от успеха:

„С оглед на това, че сезона е завършил, съм доволен от старанието на момчетата, от футболните им умения, от тактическата дициплина, но най-вече от желанието, което демонстрираха, въпреки тежкия терен“, заяви Здравков.

В петък от 13:00 часа младежкият национален отбор на България ще играе още една контрола от лагера си в Сандански.

Съперник ще бъде елитният Славия, а спарингът може да бъде преместен в Благоевград заради лошото състояние на терена в курортното градче.