„Пирин“ Разлог с драматичен обрат над ЦСКА в София

101114-pirin-razlog-volleyball-09

“Пирин” Разлог достигна до драматична победа при гостуването си на ЦСКА в мач от осмия кръг на Суперлигата на България по волейбол. В зала „Васил Симов“ в столицата разложани съумяха да обърен армейците от 0:2 до 3:2 (23:25, 25:27, 25:23, 25:21, 15:10).

Гостите започнаха двубоя с прекалено високо самочувствие и някак очакваха съперникът им сам да сложи оръжие. Това обаче не се случи и момчетата на Александър Попов на няколко пъти в първата и втората част съумяваха да стопят изоставане от 3-4 точки. В първата част те изоставаха с 18:20, но изравниха след пайп на Ивайло Стефанов до 20:20, а след това и поведоха с 21:20 след атака на Радослав Парапунов. Последната точка в първия гейм пък бе дело на Христо Цветанов с атака през центъра.

Във втората част „Пирин“ бе напред с 8:3 и 13:9, но отново не успя да запише гейма на сметката си, като този път Парапунов заби последната точка за 2:0.

Изправени до стената волейболистите от Разлог бяха принудени да оставят егото си на втори план и да отговорят на предизвикателството с представянето си на полето днес. В третия гейм ЦСКА стоеше равностойно, но за разлика от предходните две части изпусна юздите в разиграванията над 20-а точки, като позволи съперникът да се отскубне с 24:22 след равенство при 22:22.

Последва нов силен гейм за гостите, който някак логично завърши в тяхна полза и срещата трябваше да се реши в тайбрек. В него „Пирин“ поведе с 2:0, след което започна игра точка за точка, като полетата бяха разменени при 8:7 в полза на гостите. Тимът от Разлог успя да отвори преднина от две точки в точния момент при 12:9. Сашо Попов взе прекъсване, но след него сякаш съпротивителните сили на армейците бяха изчезнали окончателно и гостите ликуваха след 15:10.