„Пирин” падна от „Банско” с 2:3 в контрола в Благоевград

93879-pirin-bansko-03

Отборът на ОФК „Пирин” Благоевград загуби от „Банско” с 2:3 в контрола играна на стадион „Христо Ботев” в Благоевград. С тази контрола двата отбора запълниха паузата в шампионата. Двубоят се игра пред едва стотина зрители. „Орлетата” обаче имаха много проблеми около състава и не случайно Йордан Самоковлийски разполагаше със само 4 резерви. Освен трайно контузения Туджаров контролата за „Пирин” пропуснаха Башлиев, Георги Георгиев, Попев, Костадинов и двамата младежки национали Костов и Тасев. В двубоя обаче имаше много емоции, а паднаха и доста голове. В 11-ата минута Георги Фикийн засече от близо топката в мрежата на Бахтарлиев и откри резултата за „Банско”, две мин по-късно Владислав Златинов с великолепно изпълнение на фаул изравни резултата. 24-ата мин. Богомил Христов отново изведе гостите напред в резултата. При този резултат завършиха първите 45 минути. След почивката и двамата треньори Йордан Самоковлийски и Александър Томаш пуснаха в игра всичките записани като резерви футболисти. В 71-ата минута след центриране на влезлия като резерва Мартин Станкев Янислав Иванов с глава от близо вкара за трети път топката във вратата на Ганев. 4 минути по-късно отново Златиново, и отново от фаул, оформи и крайното 2:3. На фона на изключително коректния мач главният съдия Георги Иванов от Благоевград малко странно за контрола вдигна 5 жълти картона за домакините и 2 за гостите от „Банско”.

Автор: Стефан Дамянов, E79 News