Хандбалните надежди на „Беласица“ с 2 победи в Гоце Делчев

Хандбалният отбор на „Беласица“ спечели две победи в есенния турнир от зона „Витоша“ за момчета до 14 г., който се проведе в гоцеделчевската зала „Неврокоп арена“. Там уменията си показаха още домакините от „Пирин“ /ГД/, „Звезда“ /Сф/, „Локомотив“ /Мз/ и ЦСКА, предвождан от настоящия хандбалист на зелено-белите Георги Георгиев-Гочето. В първия си двубой малките комити надделяха без проблеми над „Звезда“. Столичани отбелязаха едва в 15-та мин., когато изоставаха с 0:11, а полувремето завърши при респектиращото 17:3 в полза на възпитаниците на треньора Васил Ангелов.

След подновяването на играта ситуацията не се промени и крайният успех за петричани дойде при 27:9, а голове отбелязаха всички полеви състезатели. Срещу „Локомотив“ /Мз/ сценарият почти се повтори, като „Беласица“ отново инкасира само 3 попадения в своята врата до почивката, но отбеляза 11. Финалната сирена прозвуча при 27:9.

Пиринци започнаха по-зле надпреварата и загубиха от ЦСКА с 9:17 /4:9/, за което повлия и разликата във възрастта с противниците им, която бе в полза на софиянци. Във втория си двубой избраниците на Иван Халачев обърнаха „Звезда“ с 16:15 /7:10/. Двата тима предложиха много битка, амбицирани да изтрият негативното впечатление от първите си мачове. В петия сблъсък от програмата „Локомотив“ /Мз/ загуби от ЦСКА с 11:23 /4:11/.