Браво! 4 медала завоюваха малките грации на „Пирин ЕМ“ – Гоце Делчев

Малките грации на спортен клуб по художествена гимнастика „Пирин ЕМ“ спечелиха 1 златно, 1 сребърно и 2 бронзови отличия на турнир в Самоков.

Състезателките, водени от Габриела Шопова и Мария Джингарева участваха в надпреварата “Зимните Феи и купа Самоков”, организирана от местния клуб „Джорджия“. Състезанието се проведе  в Самоков.

Три от спечелените отличия бяха при ансамблите.

Шестгодишните грации на клуба в първото за спортната си кариера състезание взеха 3-о място. На същата позиция завършиха и по-големите – 7-10 години. Състезателките в ансамбъла 11-14 години завоюваха сребро в своята възрастова група.

СКХГ „Пирин ЕМ“ успя да се пребори за челни места и в индивидуалната програма, където конкуренцията също бе впечатляваща.

9-годишната Рабия Нафузчи зае 4-та позиция на съчетание без уред.

Деана Попова донесе най-високото отличие за своя отбор. 12-годишната състезателка се класира първа на бухалки в своята възрастова група. Деана участва и в надпреварата без уред, където завърши на 4-та позиция.

Тази събота, 26 февруари, малките грации на СКХГ „Пирин ЕМ“ ще участват в състезание в Благоевград, където ще премерят сили отново в 3 ансамблови и две индивидуални категории.

11 14 godishni 300x300

7 10 godishni 300x300

6 godishni 300x300