Пирин оглави класирането в „Б“ група след икономична победа срещу Верея

Пирин-Благоевград

Пирин (Благоевград) постигна икономична победа с 1:0 над Верея (Стара Загора) у дома в мач от 8-ия кръг на „Б“ група.

По този начин „орлетата“ заеха първото място във временното класиране с актив от 19 точки, с една повече от втория Монтана.

„Зелено-белите“ футболисти бяха видимо изморени от мача с Литекс за Купата на България в сряда, който се игра 120 минути.

Единственото попадение в мача реализира Тони Тасев в 25-ата минута.

Голмайсторът се възползва от грешка на вратаря Ясин Ел Каруби, който увисна при дълъг пас и на празна врата вкара за 1:0.

Малко преди попадението Владислав Златинов стреля над вратата след фалцово изпнение от фаул.

В 36-ата минута Владислав Златинов отново пробва късмета си от фаул, но отново топката не попадна в целта.

Едва в 43-ата минута гостите отправиха първия удар към вратата на Красимир Костов.

Тогава Цветелин Радев засече с глава центриране от корнер, но стреля покрай дясната греда.

В 44-ата минута Драги Коцев опита далечен удар, който беше много неточен.

Така възпитаниците на Йордан Самоковлийски се оттеглиха на почивка с гол аванс.

В 59-ата минута отново Златинов стреля технично от фаул, но разтърси мрежата от външната страна.

В 75-ата минута последва и шанс за резервата Мартин Тошев, но той от чиста позиция стреля в гредата.

В 77-ата минута Тони Тасев бе изведе отлично зад гърба на отбраната на гостите, но ударът му с десния крак премина на сантиметри от левия страничен стълб.

В оставащите минути до края не падна ново попадение и Пирин се поздрави с трите точки.

В следващия кръг „орлетата“ гостуват на Банско. Мачът на стадион „Свети Петър“ е в петък.

Състав Пирин: Красимир Костов, Александър Башлиев, Георги Георгиев (к), Стилян Николов, Румен Сандев, Юлиян Попев, Драги Коцев, Антон Костадинов, Тони Тасев (90-Андрей Стоев), Димитър Благов (46-Антонио Хаджииванов), Владислав Златинов (68-Мартин Тошев).

Състав Верея: Ясин Ел Каруби, Милен Митев, Цветелин Радев, Живко Желев (к), Петко Ганев (58-Николай Киров), Тодор Динев (46-Васил Ботев), Исус Ангелов, Константин Атанасов, Джунейт Яшар, Петър Казаков (72-Ивелин Илиев), Ангел Костов.