ЕКСЦЕСИИ В ПИРИНСКАТА БУНДЕСЛИГА! Сандански съдия блъскан в Първомай, взеха картон от ръката на арбитър от Петрич

Без имеНе мина без ексцесии във ІІ кръг на първенството в зона „Струма-2” и след като на старта бе поставен рекорд по резултатност, сега на дневен ред излезе отношението към съдиите. Главният рефер на мача „Старчево 2010“ – „Първомай“ Илиян Илиев от Сандански е записал в доклада, че след последния съдийски сигнал е бил атакуван от футболисти на условните гости, поради което е показал червен картон на резервата Борис Янаков. По-късно Дисциплинарната комисия към ОС на БФС в Благоевград наказа Б. Янаков за 1 г.

„Не успях да видя добре какво се случи след края на мача. Около съдията имаше фенове, посбутаха го, по-късно разбрах, че един от моите футболисти е получил червен картон“, коментира ситуацията треньорът на първомайци Васил Чергов. Искри прехвърчаха още в средата на първата част, когато „Старчево 2010“ поведе в резултата след хубав шут на Николай Веселинов, но при повеждането на топката нападателят игра с ръка. В 45-та мин. попадение на Методи Николов за 2:0 пък бе отменено заради твърде дискусионна засада. В 60-та минута капитанът на „Първомай“ Атанас Пановски отблизо изравни, след нови 12 минути игра се стигна до пълен обрат при гола на Славчо Илиев. 3 минути по-късно Красимир Гълъбов с глава възстанови равенството, в самия край и двата тима имаха чудесни възможности да грабнат трите точки, но вратарите Йордан Николов и Никола Тимов не позволиха. Формацията на старчевския кмет Георги Кузманов пристигна в твърде камерен състав, което наложи включването на резервния страж сред полевите титуляри.

Едва четвърт час продължи срещата между „Яков“ и „Огражденец“ в Яворница. Илия Ризов вкарва за 1:0 в 23-та мин., 120 секунди по-късно Петьо Динков заби от фаул втори гол за домакините, след което кърналовци потърсиха сметка от съдията Ангел Карадалиев за отсъденото в техен ущърб нарушение. „Футболистът на „Огражденец“ Атанас Пашалиев взе жълтия картон от ръката ми, докато го предупреждавах, и го хвърли на земята.Опитах се да отстраня проявилия се, но футболистите на гостите в този момент самоволно напуснаха терена и бях принуден да прекратя мача“, написа в доклада си главния съдия от Петрич.