„Пирин“ (ГД) с първа домакинска загуба в мач на една врата с „Хебър II”

Вторият отбор на „Хебър“ нанесе първо домакинско поражение на „Пирин“ (ГД) с 1:0 след дузпа, която бе единственото голово положение на гостите. Неврокопските футболисти бяха преследвани от малшанс, след като контролираха развоя на събитията на терена, но не успяха да реализират отдалите им се възможности. Сериозен дял за успеха на пазарджиклии има техният вратар Йосиф Киуан. В 9-та мин. Илия Карапетров излезе на стрелкова позиция, ала шутът му бе отразен от безупречния страж. В 16-та мин. Петър Лазаров изведе отлично Виктор Киряков, но отново Киуан бе на мястото си. След още 3 минути Лазаров с глава прати топката застрашително до целта, а в 23-та мин. Павел Головодов изпълни фаул в обсега на вратаря. Киряков пропусна да се разпише в 41-та мин., 120 секунди след това и Иван Грънчаров опита късмета си.

8 минути след подновяването на играта Киуан спаси изстрел на Ибрахим Алим. В 56-та мин., при едно от епизодичните си влизания в наказателното поле на пиринци, хебърци спечелиха дузпа, която Ангел Генчев реализира. После той и съотборниците му се дръпнаха в собствената си половина, където забъркаха здрав бетон. В 57-та мин. Ангел Джунов с глава стреля опасно, а стражът на пазарджиклии пак бе на висота. В 60-та мин. Лазаров улучи гредата, 4 минути по-късно Головодов излезе на добра позиция, но ударът му профуча до рамката, а до края още два пъти можеше да се разпише, ала Киуан запази трите точки за своя тим.

„Всички съжаляваме за загубата, но имахме уникален невървеж. Направихме всичко както трябва, диктувахме развоя на събитията, пропуснахме отлични положения за гол, но явно има и такива мачове. Може би трябваше да бъдем още по-активни през първата част, това обаче не бе нашият ден. Няма да се оправдаваме, а ще анализираме случилото се. Хубаво бе, че и в тази среща се включи добре още един млад футболист от школата ни – Слави Шукриев. Той, както и всички ние, трябва да насочим погледа си към предстоящия мач с „Гранит“ тази събота във Владая, където се надявам да имаме повече късмет“, коментира старши треньорът на „Пирин“ (ГД) Димитър Крушовски.

„ПИРИН“ (ГД): Абдиков, Гуцев, Грозданов, Алим, Грънчаров, Головодов, Киряков (69-Низамов), Лазаров, Джунов, Кочанов (83-Шукриев), Головодов.

„ХЕБЪР II”: Киуан, Харизанов, Дишков, Йовчев, Николов, Стоев (66-Борисов), Тисовски, Д. Кадьов (83-Лебанов), М. Кадьов, Божуркин, Генчев (71-Сотиров).