„Пирин“ (ГД) завърши 1:1 в домакинството срещу новака „Костинброд“

„Пирин“ (ГД) завърши 1:1 в домакинството срещу новака „Костинброд“, макар че доминираше в срещата. Освен две загубени точки, неврокопчани губят и капитана си Петър Лазаров, който видя червения цвят на съдийския картон в 79-та мин. Ветеранът претендираше, че противниковият играч сам се е препънал в крака му, но арбитърът Любомир Вушовски остана непреклонен и го прати под душа. Хората на Димитър Крушовски удариха две греди, създадоха и други изгодни голови положения, но ги пропиляха с лека ръка. Аванс на южняците даде Ибрахим Алим с гол от съблекалнята. В средата на полувремето обаче звездата на гостите Цветан Генков възстанови равенството. След още 120 секунди вратарят Абди Абдиков спаси опасен шут на Михаел Александров. До почивката отлични намеси имаше и стражът на костинбродци Васил Вълчев след удари на Павел Головодов и Велин Низамов. Пиринци продължиха с обсадата в противниковата половина и след антракта. В 53-та мин. Ангел Джунов имаше малшанса да нацели десния страничен стълб. Упражнението повтори и Низамов след час игра.

„He изиграхме от най-добрите си мачове, въпреки че поведохме още в първата минута. Hеобяснимо проспахме остатъка на полувремето, вместо да натиснем и да решим двубоя още до почивката. Допуснахме много брак в подаванията, бяхме неконцентрирани и на моменти давахме инициативата на гостите. През второто полувреме повишихме оборотите, ударихме 2 греди, но спорният червен картон на Лазаров донякъде предопредели развоя до края. Дано си вземем поука, защото ни предстоят нелеки 3 мача за 1 седмица“, коментира Д. Крушовски.

„ПИРИН“ (ГД): Абдиков, Гуцев, Грозданов, Кочанов, Грънчаров, Коршумов, Лазаров, Алим, Головодов, Низамов (67-Митков), Джунов (67-Караемин).

„КОСТИНБРОД“: Вълчев, Цонев (61-Геров), Добчев, Д. Димитров, Яновски, Станкев, Александров (46-Петков), Тодоров, Генков, Темелков, Методиев.