Старшията на неврокопчани Д. Крушовски определи като закономерен резултата с козлите

Старши треньорът на „Пирин“ (ГД) Димитър Крушовски определи като закономерен резултата на мача с „Банско“, който завърши 0:0 в Гоце Делчев.

„Преобладаваше битката и практически, който бе отбелязал попадение, той щеше да спечели. Хубавото е, че се запази коректният тон в общ план. Беше мач на надлъгване, на надхитряне. В края имахме възможности за попадение, но не успяхме да реализираме. Резултатът е закономерен. Контузията на Петър Кепов се оказа като гръм от ясно небе за нас, след като нямаше някакво единоборство. Той лекуваше травма преди това, но се възстанови и водеше занимания с останалите момчета. Ясно е също и какво означава Петър Лазаров за нашия отбор. Ние реално преквалифицирахме играчи на неговата позиция. После пък дойде и смяната на Ибрахим Алим, който също почувства неразположение. За капак трябваше да доиграваме мача в последните му минути, които са най-тежки, с човек по-малко след червения картон на Любомир Гуцев. Всичко това даде отражение. Предстоящият мач с „Банско“ за аматьорската купа е ново предизвикателство и нови 90 интересни минути. Да се надяваме, че ще се получи добър двубой, двата отбора винаги предлагат зрелище. Велин Низамов вече е част от нашия тим, след като го картотекирахме преди срещата с „Банско“. Миналото лято дойде при нас, но контузия го извади от строя. Сега е отново тук и вярваме, че ще помогне с каквото може. Както от него, така и от останалите момчета съм доволен за желанието, хъса и амбицията за изява, показани до последния съдийски сигнал. Относно Петър Кепов и Ибрахим Алим, всичко тепърва ще се изяснява, но е ясно, че ще получат почивка, докато не бъде уточнено състоянието им. Предпочитаме да ги оставим извън мача с „Банско“ в сряда и да не рискуваме с пускането им в игра“, каза Д. Крушовски.