Банско на областен финал за Купата на Аматьорската футболна лига

ФК Банско си осигури място на финала за Купа АФЛ

След драматичен мач достоен за полуфинал, ФК Банско победи ОФК Беласица Петрич. Крайният победител бе решен след изпълнение на дузпи. Резултатът в редовното време бе 1:1, а след дузпите 5:4 за домакините. Както се вижда и по равенството, двата отбора бяха на ниво и дадоха всичко за победата. Много млади момчета взеха участие в мача и за двата отбора и се представиха повече от добре. Интересното в мача бе, че в редовното време и двата гола бяха отбелязани от наказателни удари, а още един такъв не бе реализиран от отбора на ОФК Беласица. От бялата точка се разписаха: за Банско с номер 18 Денис Ангелов в 58′ минута, а за ОФК Беласица вкара и пропусна по една с номер 11 Венцислав Маламов в 22′ минута.

Ударите за определяне на краен победител , протекоха по следния начин:

За ФК  Банско –  изпълниха номерата : 11. Борис Ейков; 10. Кристиян Балтов; 7. Жоро Рошков; 6. Красимир Станудин; 8. Александър Кехайов като пропусна само номер 11.

За ОФК Беласица – изпълниха номерата : 5. Божидар Янков; 6. Христо Якимов; 3. Костадин Николов; 8. Мартин Стойков; 7. Александър Александров като пропуснаха номер 6 и 7.

Така, след този мач Банско ще срещне за втори път кръвния враг „Пирин“(Разлог) след подновяването на надпреварите в родния футбол. Преди месец „козлите“ загубиха за първенство с 1:0.

Стартови Състави:

ФК Банско: 1. Ивайло Василев; 11. Борис Ейков; 4. Костадин Чакъров; 5. Борис Божинов; 14. Димитър Колчагов; 7. Жоро Рошков; 8. Александър Кехайов; 9. Виктор Шишков; 17. Петър Пенчов; 18. Денис Ангелов; 10. Кристиян Балтов; (12. Валентин Обретенов; 20. Никола Георгиев; 21. Венцислав Цигорийн; 40. Стефан Савов; 6. Красимир Станудин; 3. Иван Рошков; 2. Георги Терзиев)

ФК Беласица: 23. Кирил Георгиев; 20. Любчо Димитров; 3. Костадин Николов; 4. Антони Алексов; 5. Божидар Янков; 9.Иван Марчев; 7. Александър Александров; 11. Венцислав Маламов; 10. Благовест Танев; 6. Христо Якимов; 19. Здравко Корчев; (1. Тошко Димитров; 2. Борислав Димитров; 17. Емил Милушев; 18. Николай Тупаров; 8, Мартин Стойков; 14. Благой Стоянов; 16. Димитър Малев)