/ВИДЕО/ Катастрофално поражение на банскалии като домакини в последния мач на сезона

Отборът на Банско разочарова своите фенове и изненада неприятно ръководството, след като претърпя катастрофално поражение с 0:4 като домакин срещу „Миньор“(Перник). В този двубой тимът от планинския град затвърди противоречивите впечатления за представянето си, които намериха отражение в крайното класиране, където бе изпреварен от „чуковете“. Те завършиха на 6-та позиция, далеч от 3-4 място, които бяха поставени преди старта на първенството. За гостите пък голов рецитал изнесе капитанът Томислав Павлов, който отбеляза хеттрик.

Крайният изход не бе предполаган от никого, след като „козлите“ започнаха по-добре и след шут на Даниел Гогов в 3-та мин. вратарят Даниел Леонтиев трябваше да се намесва решително. В 25-та мин. Томислав Павлов влезе в наказателното поле на Банско, където бе повален от Любомир Граминов, а съдията Димитър Буров отсъди дузпа, превърната в гол от потърпевшия. Само 6 минути след почивката перничани стигнаха до гол чрез Симеон Славчев, който след центриране на Томислав Павлов с глава удвои. В 67-та мин. гостите отбелязаха почти идентичен гол като второто си попадение. Тогава Кристиян Слишков центрира в наказателното поле, където с глава Томислав Павлов направи резултата класически. 2 мин. по-късно капитанът на жълто-черните се отскубна зад гърба на разсеяните бранители на Банско и оформи крайното 0:4 и своя хеттрик. Въпреки престижната победа, наставникът на „Миньор“ ПК, Юрий Васев, каза: „Отборът на Банско са един много добър отбор. Може би са един от най-добрите отбора в групата. Игра също добре, има ха и те своите положения, изпуснаха и може би нямаха и ден“. Какво още каза ст. треньорът на „чуковете“, вижте и чуйте в интервюто което той даде след мача специално за Топ Преса.