Септември (Симитли) започна с полезна загуба в първа контрола

Отборът на Септември (Симитли) започна със загуба, но пък полезна в първата контрола, изиграна днес с отбора на Царско село. Първата контрола на симитличани премина под знака на положителната игра въпреки отрицателния резултат. През двете полувремена Стоименов заложи почти на два различни състава, като през двете части играха и млади и по-опитни футболисти.

През първата част на срещата домакините откриха резултата в 25-та минута. След центриране и удар с глава Илиян Узунов остана безсилен и получи гол във вратата на Септември. При резултат 1:0 Лъчезар Дафков имаше възможност да изравни за 1:1, но пропусна.

Второто полувреме започна при по-изравнени сили, а Владимир Каптиев, след подаване на Кирил Николов, не успя да уцели вратата от почти 3 метра. В 80-та минута домакините отбелязаха още едно попадение за 2:0, а за симитличани имаше още един пропуск в 82-а минута, когато Хазуров пропусна сам срещу вратаря. Така отборът на Септември си тръгна със загуба от 2:0, но пък с много полезни отигравания и решения в играта.

Треньорският щаб на Септември (Симитли) е доволен от старанието на всички момчета в днешната първа контрола и очакват след повече работа, резултатите да са в тяхна полза занапред.

„Днес за нас не е важен резултатът, а това, че играхме, за да стиковаме отбора и да отиграваме важни ситуации. Най- важното днес беше, че Йоан Петров след 9 -месечно отсъствие се върна в игра здрав и готов да играе с отбора,“ каза Стоименов.

На 26-ти, събота е следващата контрола на симитличани с Ботев (Ихтиман), която ще бъде играна в София (Драгалевци) от 10:30 часа.

Стартов състав: Илиян Узунов, Асен Топузов, Методи Илиев, Любомир Илиев, Борислав Вакадинов, Борис Божинов, Кирил Домозетски, Веско Весков, Кирил Николов, Ивайло Иванов, Лъчезар Дафков

Влезли на полувремето: Васил Христов, Борислав Хазуров, Владимир Каптиев, Анатоли Лулейски, Евгени Тунтев, Ивайло Иванов, Димитър Милчов, Кузма Драчев, Йоан Петров.