Град Гоце Делчев – домакин на държавен финал по хандбал

На 19-и и 21-и май в спорт­на зала „Неврокоп Арена“ се проведе държавен финал по хандбал до 12 г. В оспорва­ното състезание участваха девет отбора :

– ХК „ Дунав“ – гр. Белене

Напрегнати моменти не липсваха в нито една сре­ща. Момчетата на ХК „Пи­рин – 64“ – гр. Гоце Делчев, след борба за третото място отстъпиха на ХК „Труд“ – с. Труд, с 19:22.

Финалната среща между ХК „Левски“ – гр. Левски, и ХК „Полюс ТМ Спартак“ – гр. Плевен, подари на всички фе­нове в спортната зала един истински финал, изпълнен с много обрати и „инфрактни“ моменти. През първото по­лувреме отборът на „Левски“ водеше с крехка преднина от два гола, но през второто полувреме увеличи разлика­та на шест гола. Дванадесет минути преди края отборът на „Спартак“ стопи разлика с цели пет гола и направи ре­зултата 10:9. Малката пред­нина от един гол за „Левски“ не даде сигурност в редици­те на отбора. Осмият играч на „Спартак“ стана мощната подкрепа от публиката, коя­то даде тласък на отбора и последиците не закъсняха. Единадесет минути преди края на срещата резултатът бе равен -11:11. Броени ми­нути оставаха до последния съдийски сигнал, а атаките към двете врати не спира­ха. Две минути преди края на срещата „Спартак“ пове­де с гол аванс и го съхрани до финала. Краен резултат ХК „Левски“ – ХК „Полюс ТМ Спартак“ 14:15.

По време на награждава­нето бяха връчени много индивидуални награди – за най-добър вратар, най-поле­зен състезател, най-добър защитник и голмайстор на турнира. След попълване на анкетни карти от всич­ки треньори бе излъчена и „Златната седмица“, в която попаднаха и двама състеза­теля от „Пирин“.