„Пирин“(Гоце Делчев) най-сетне победи през пролетта

Септември загуби с 0:2 от Пирин Гоце Делчев в среща от 25-ия кръг на Югозападната трета лига

Срещата бе своеобразен дебют на Николай Димитров -Джаич като наставник на неврокопчани. Досега той бе спортен директор на отбора.

И двете попадения за гостите паднаха в заключителните 10 минути на мача. Точни бяха Борис Боянчев в 82-та и Селим Буковски в 88-та минута. През първото полувреме пропуски за домакините направиха Борислав Хазуров и Веско Весков. На полувремето заради контузия играта напусна Асен Топузов за домакините. Капитанът на Септември Анатоли Лулейски се контузи в 70-та минута, а наставникът Спас Стоименов бе направил и трите си смени и домакините завършиха мача с 10 човека.

В класирането „Септември“ е 4-ти с 39 точки, а „Пирин“(Гоце Делчев) с 22 е на 15-та позиция, който продължава да води люта битка за оцеляване с „Ботев“(Ихтиман), „Германея) и ОФК Елин Пелин, които са с най-оскъден актив от точки.

7. Сливнишки герой             24 10 5 9 36:32 35 [0 0 1 0:1 0]
8. Миньор (Перник)              24 10 4 10 30:28 34
9. Балкан 1929 (Ботевград)  24 8 8 8 41:42 32 [1 0 0 6:2 3]
10. Свобода 2011 (Пещера)  24 10 2 12 26:39 32 [0 0 1 2:6 0]
11. Чавдар (Етрополе)          24 8 7 9 39:37 31
12. Пирин 1941 (Разлог)       24 8 6 10 27:22 30
13. Беласица (Петрич)         24 7 8 9 25:32 29