Септември (Симитли) с първа победа в пролетния дял на Югозападната трета лига

Септември (Симитли) победи Елин Пелин и си донесе 3 точки в актива. Домакинската среща от отложения 19-ти кръг се игра днес след обед на стадион „Септември“ в Симитли.

Добро начало дадоха за своя отбор симитличани, като още в първите минути започнаха да натискат противника. Няколко положения за гол пропуснаха да отбележат възпитаниците на Спас Стоименов през първите минути на полувремето. В 22-та минута за отбора на Септември бе отсъдена дузпа, която Васил Божинов вкара безупречно и откри резултата в мача. До края на първата част, резултатът остана непроменен.

След почивката футблистите на Септември, изпуснаха доста сериозни положения, които можеха да направят преднината им в мача много по осезаема. 76-та минута, в търсене на задължителен втори гол, капитанът Анатоли Лулейски подаде на Ибрахим Алим, който донесе за отбора на Септември победата и вкара за 2:0.

„Приличен мач за нашия отбор. Старанието при нас е много важно, а аз днес го видях във футболистите. Много голямо влияние си оказа това, че играхме без двама основни играчи днес. Борислав Хазуров и Евгени Тунтев липсваха на отбора. Доволни сме от победата и точките. Мислим, че можем да вдигаме нивото и знам, че ще показваме много по-добра игра в следващия мач.“- коментира старши-треньорът Стоименов.

Стартов състав Септември (Симитли): Илиян Узунов, Ивайло Иванов, Асен Топузов, Методи Илиев, Борислав Вакадинов,Васил Божинов(Антонио Кирилов), Илиян Христов(Тихомир Костурков),Йоан Петров, Кирил Домозетски(Веско Весков), Анатоли Лулейски, Ибрахим Алим